Ten mit sprawia, że wspaniały zabieg często nie sprzedaje się w gabinetach, bo klienci uważają, że potrafią go sami wykonać w domu. W rzeczywistości wymaga on sporej wiedzy i dobrych umiejętności do prawidłowego wykonania. Przede wszystkim trzeba umieć prawidłowo zakwalifikować klienta do zabiegu. Następnie skutecznie go znieczulić i wybrać odpowiednią długość igły do obszaru zabiegowego w korelacji z charakterystyką skóry klienta.. Ostatni ważny czynnik to prawidłowa pielęgnacja pozabiegowa.

Więc choć rzeczywiście zabieg manualnie nie należy do trudnych, to nieprawidłowe dobranie parametrów zabiegu i pielęgnacji pozabiegowej często niweczy cały trud i poprzez brak efektów powoduje zniechęcenie klienta, a czasem dodatkowe roszczenia czy żądanie zwrotu wydanych przez niego pieniędzy. Biorąc pod uwagę bardzo dobre efekty prawidłowo wykonanego zabiegu warto zadbać o nabycie odpowiednich umiejętności jego wykonania. Warto wybierać ośrodki szkoleniowe które przekazują umiejętności i wiedzę zabiegową bez powiązania z promocją (jawna lub ukrytą) sprzedawanych przez siebie preparatów, nie powiązane z producentami czy dystrybutorami kosmetyków i sprzętu. Dzięki temu możemy liczyć na wartościową wiedzę i praktyczną pomoc, a nie zachętę do kupienia konkretnego produktu.

Kursy dla kosmetologów, Szkolenia dla kosmetologów, Kursy medycyny estetycznej dla kosmetologów, Szkolenia z medycyny estetycznej dla kosmetologów, Kosmetologia medyczna szkolenia, Kosmetologia medyczna kursy, Kosmetologia estetyczna szkolenia, Kosmetologia estetyczna kursy