Niekiedy wśród kosmetyczek i kosmetologów panuje przekonanie o podziale na mikronakłuwanie domowe, kosmetyczne oraz medyczne, oparte rzekomo o regulacje prawne, przypisujące możliwość stosowania długości igieł do kompetencji osoby wykonującej zabieg. Skuteczność, a zarazem inwazyjność zabiegu jest bowiem zależna od głębokości nakłucia. Pamiętać jednak należy, że chodzi o głębokość nakłucia w konkretnej okolicy. Według tych opinii roller domowy to taki, który nakłuwa tylko warstwę rogową. Ale jaką długość jest potrzebna, żeby ją przekłuć? 0,2mm? 0,5mm? A może 1mm?

Zadaniem tego zabiegu jest uszkodzenie mechaniczne skóry do głębokości fibroblastów. Ze względu na różną grubość skóry w zależności od miejsca jej występowania, powinniśmy odpowiednio dobrać długość igieł. Na twarzy, szyi, dekolcie wystarczająca jest igła o długości 1 mm. Tam gdzie skóra jest cieńsza np. pod dolną powieką wystarczy igła o długości 0,5 mm. Natomiast na brzuchu odpowiednia będzie długość 1,5 mm. Nie musimy stosować tu dłuższej igły, gdyż nie jest celem zabiegu jak największe skrwawienie klientki, a stymulacja odpowiednich substancji produkujących kolagen.

Kursy dla kosmetologów, Szkolenia dla kosmetologów, Kursy medycyny estetycznej dla kosmetologów, Szkolenia z medycyny estetycznej dla kosmetologów, Kosmetologia medyczna szkolenia, Kosmetologia medyczna kursy, Kosmetologia estetyczna szkolenia, Kosmetologia estetyczna kursy