Jest wiele pomysłów na to, jak często wykonywać mikronakłuwanie. Można się spotkać z pomysłami aby wykonywać je co tydzień, dwa tygodnie itp. Według nas nie ma potrzeby powtarzania zabiegu częściej niż raz na miesiąc. Postaramy się wytłumaczyć dlaczego.

Mikronakłuwanie to nic innego, jak pobudzenie komórek do produkcji kolagenu i elastyny. Jest to proces biologiczny, który wymaga czasu. Po zabiegu fibroblasty „pracują na pełnych obrotach” przez około trzy tygodnie. Pobudzanie ich kolejnym w tym czasie zabiegiem nie zwiększy efektu i jest zupełnie bezcelowe. Dlatego rekomendujemy wykonywanie tych zabiegów w odstępach jednego miesiąca, w procedurze 5-6 zabiegów w cyklu dla skuteczniejszego i dłuższego utrzymania efektu.

a dodatkowo...

MIT: Siniaki są naturalną konsekwencją dobrze wykonanego zabiegu.

Przy prawidłowo wykonanym zabiegu nie ma siniaków . Jeżeli powstają jest to dowód na nieprawidłowe dobranie długości igły do obszaru zabiegowego, o czym pisaliśmy wcześniej.

Następnym razem będziemy pisać o technikach pracy rollerem. Zapraszamy !

Kursy dla kosmetologów, Szkolenia dla kosmetologów, Kursy medycyny estetycznej dla kosmetologów, Szkolenia z medycyny estetycznej dla kosmetologów, Kosmetologia medyczna szkolenia, Kosmetologia medyczna kursy, Kosmetologia estetyczna szkolenia, Kosmetologia estetyczna kursy