Długo szukano cudownej mikstury odmładzającej i okazało się, że skutecznych substancji jest bardzo mało. Najsilniejszą, o bezsprzecznie udowodnionym działaniu jest cytokina o nazwie TGF-β, zawarta w naszych płytkach krwi. Stymuluje ona bardzo silnie fibroblasty do produkcji zarówno kolagenu, jak i elastyny. Istnieją inne substancje o udowodnionym, ale znacznie słabszym działaniu, jak na przykład retinol. Jednak w obecnie prowadzonych badaniach TGF-β jest głównym i niedoścignionym wzorcem dla innych substancji . Na podstawie tych wyników zaczęto rozwijać zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Pojawiły się też różne zestawy do otrzymywania takiego osocza. Czy wszystkie z nich to równie wartościowe produkty? Zależy to od procedury użytej w procesie przygotowania osocza. Wiele systemów nie spełnia warunków skuteczności wymaganych m.in. przez Amerykańską Federację Leków i Żywności ( FDA) i przez to nie jest dopuszczona w USA i innych wysoko rozwiniętych krajach – gdyż przykładowo w procesie ich produkcji powstają takie warunki, w których przeżycie płytek jest niemożliwe, a dla dobrych efektów pozabiegowych wymagane jest podanie żywych płytek.

Przy zabiegu mikronakłuwania wykorzystujemy cudowne właściwości naszego osocza. Jest to idealne rozwiązanie dla alergików i osób żyjących ekologicznie.

Kto wynalazł ten innowacyjny zabieg, dowiecie się w następnym poście.

Kursy dla kosmetologów, Szkolenia dla kosmetologów, Kursy medycyny estetycznej dla kosmetologów, Szkolenia z medycyny estetycznej dla kosmetologów, Kosmetologia medyczna szkolenia, Kosmetologia medyczna kursy, Kosmetologia estetyczna szkolenia, Kosmetologia estetyczna kursy